Porozumienie

Sądy i komornicy, mediacje i negocjacje, ugody i kompromisy. Wszystko to bywa mało trafnym, często długotrwałym, ale tez kosztownym i niosącym za sobą dużą dawkę stresu rozwiązaniem.

Prawdziwą ulgę z zakończenia sporu daje satysfakcja płynącą z porozumienia.

Jesteśmy uczestnikami wielu różnych konfliktów. Tych wynikających z działania w zakresie działalności gospodarczej, jak i wynikających z rodzinnych, czy sąsiedzkich relacji międzyludzkich. Przyczyna i rodzaj sporów mogą być bardzo różne i trudno byłoby je wszystkie opisać i sklasyfikować. Ujmijmy to tak: „Dla każdego jego problem jest najważniejszy”.

Bardzo często zdarza się, że strony zaangażowane w konflikt trzymają się kurczowo swoich racji. Za wszelką cenę chcą doprowadzić do udowodnienia „swojej” racji. Chęć postawienia na swoim przysłania im możliwość zakończenia konfliktu.

Bywa też, że nasi klienci są pewni dobrych chęci, ale po prostu nie wiedzą, na czym polega sedno konfliktu. To nic dziwnego. Do precyzyjnego określenia istoty nieporozumienia potrzeba fachowej wiedzy i lat doświadczenia. Bez takiej pomocy konflikt często ciągnie się latami.

Chciałbyś się dowiedzieć więcej? Zadzwoń, a wspólnie ustalimy, jak możemy Ci pomóc w rozwiązaniu konfliktu, w którym uczestniczysz.